Celozrnný nápoj, Gofio drink, slúži ako praktickejšia alternatíva k obilným kašiam. Netreba ho však variť, ušetrí nám čas na prípravou a zašpiní menej riadu. Nasypať prášok do šejkra, zaliať vodou alebo mliekom, pretrepať a vypiť trvá ozaj chvíľku.Kto si chce ráno dlhšie pospať? :)

Hlavnou zložkou nápojov je gofio. Superpotravina, ktorej domovom sú Kanárske ostrovy.

Pôvodný obyvatelia, Guanchovia, celé obilné zrná najprv pražili na ohni a potom pomleli na múku. Do nápojov používame ovsené a kukuričné gofio.

Praženie zlepšuje chuť a biovyužiteľnosť obilnín, preto je gofio veľmi nutrične bohaté, sýte a zároveň nezaťažuje trávenie. Obsahuje všetky makroživiny s dôrazom na komplexné sacharidy, ktoré sú zdrojom pomalej energie. Taktiež obsahuje esenciálne mastné kyseliny a aminokyseliny, ktoré si naše telo nevie vyrobiť samo. Z vitamínov a minerálov ide najmä o B, B1, B2, B3, C, A, D, železo, vápnik, horčík, zinok, draslík, sodík. Gofio je tiež zdrojom vlákniny, ktorá pozitívne ovplyvňuje zloženie črevnej mikroflóry.

Nechýba ovocie. Používame lyofilizované, teda sušené mrazom.

Lyofilizáciou, ktorá prebieha už do dvoch hodín od zberu plodov, umožňuje zachovať chuť či arómu ovocia, ale aj výživovú hodnotu. V ovocí tak zostáva až vyše 90 % všetkých vitamínov, minerálov, antioxidantov, flavonoidov a ďalších významných látok. 100 gramov mrazom sušeného ovocia je objemovo rovnaké ako 1 až 1,5 kg čerstvého ovocia s obsahom vody.

V proteínovej verzii nájdete srvátkový proteín s 80% obsahom bielkovín

Nami používaný proteín je kompletný zdroj bielkovín. Získava sa priamo z mlieka, preto obsahuje v priemere o 14% viac leucínu v porovnaní s proteínovými koncentrátmi získanými zo srvátky, ktorá vzniká pri výrobe syra. Leucín reguluje hladinu cukru v krvi a podporuje rast a regeneráciu svalov a kostí. Je tiež nevyhnutný pre hojenie rán a produkciu rastového hormónu.

Inulín - vláknina z čakanky

Inulín pridávame ako extra zdroj rozpustnej vlákniny. Získava sa extrahovaním z koreňa čakanky. Má sladkú chuť, takže v nápoji čiastočne dopĺňa cukor.

Odporúčaný denný príjem vlákniny by mal byť okolo 30 gramov. Vláknina čistí náš tráviaci systém a zároveň slúži ako potrava pre zdraviu prospešné črevné baktérie.

BIO Nektár z kokosových kvetov - kokosový cukor

Skvelé a zdravé nerafinované sladidlo. Trstinový cukor sme vymenili za kokosový, pretože je ešte zdravší a chutnejší. Tento konkrétny je tej najvyššej kvality a pochádza zo slovensko-indonézskej direct-trade spolupráce s názvom Divine spices. Príbeh za týmto cukrom si môžete pozrieť vo videu.

Možnosti

Z nášho nápoja sa dá jednoducho pripraviť aj kaša, stačí pridať viac prášku resp. menej tekutiny a jemne zohriať. Gofio prirodzene zhustne. Už iba dokrášliť orechami alebo čerstvým ovocím.

Takisto je možné nápoje kombinovať. Zmiešať pol porcie banánového a pol porcie kakaového vôbec nie je zlý nápad. Ak si do nápoja pridáte chia semienka, vznikne slávne Pinole, ktoré je často opisované v knihe born to run, ako základné jedlo mexických ultrabežcov – Tarahumarov.

Vyskúšajte cereálny nápoj, plnohodnotné jedlo, ktoré vás zasýti

Kúpiť nápoj