Pôvodní obyvatelia Kanárskych ostrovov sa nazývali Guanchovia a priplavili sa sem pravdepodobne z Egypta. Priniesli so sebou jačmeň, ktorý tu začali pestovať. Opekali ho na otvorenom ohni a potom kameňmi ručne pomleli. Takto vyrábali Gofio už pred viac ako 2000 rokmi.

Guanchovia a gofio

Kanárske ostrovy poznali už starovekí grécki a rímski moreplavci, neskôr sa na ne však zabudlo. V 14. storočí ich znovuobjavili talianskí, portugalskí a španielski moreplavci. Našli tu primitívne kmene na úrovni mladšej doby kamennej. Španieli ich označovali za mocných a udatných bojovníkov. Napriek tomu, že sa im o pušnom prachu ani nesnívalo, dokázali sa svojimi primitívnymi zbraňami brániť španielskym dobyvateľom takmer 100 rokov.

Guanchovia sa odmietali podrobiť španielskym dobyvateľom. Radšej hromadne skákali z útesov do mora, ako by mali padnúť Španielom do zajatia. Napriek tomu, že sa pred dobyvateľmi snažili zničiť všetky svoje posvätné vedomosti, zachovali sa po nich rôzne zaujímavosti ako pyramídy, múmie, maľby, keramika, nástroje z kameňa či dreva a taktiež gofio.

Silné jedlo - chlieb dobrodruhov

Noví obyvatelia receptúru rozšírili o ďalšie obilniny ako kukurica, pšenica, proso či ovos. Takisto aj mlyny sa vyvíjali z ručných cez veterné a vodné, až po dnešné elektrické.

Pre svoje výživové hodnoty, nenáročnosť na skladovanie, trvanlivosť a jednoduchosť prípravy je gofio ideálna strava pre dobrodruhov a cestovateľov. Preto si ho v minulosti obľúbili aj moreplavci. Jedným z nich bol Krištof Kolumbus, ktorý sa pred cestou do Indie zastavil na ostrovoch po zásoby. Potom chytil kanársky prúd a dostal sa cez Atlantik do Ameriky.

V časoch zhoršenej ekonomickej situácie, občianskej vojny či sucha gofio vždy pomohlo ostrovanom prežiť všetky nepriaznivé podmienky. Mnoho Kanárčanov sa v zlej a ťažkej dobe rozhodlo emigrovať. Tak sa gofio dostalo aj na miesta akými sú Kapverdy, Kuba, Západná Sahara, USA, Nicaragua, Dominikánska republika, Uruguaj či Venezuela.

Gofio je známe aj v iných krajinách pod miestymi názvami: Fororo, Máchica (Peru, Bolívia, Ekvádor), Pinole (Mexiko), Tsampa (Tibet) a iné.

Na žiadosť Kanárskej asociácie výrobcov gofia rozhodla Európska komisia vo februári 2014 zapísať “Gofio Canario” do registra chránených označení pôvodu a chránených zemepisných označení. Je to známka kvality, ktorá zaručuje, že výroba gofia prebieha v súlade s prehispánskymi tradíciami, spôsobmi, ktoré zachovávajú jeho vlastnosti.