Gofio vzniká z dôkladne vybraných a očistených obilných zŕn, ktoré sa pražia a následne pomelú. Tento proces zvyšuje biovyužiteľnosť cereálií, zlepšuje chuť, znižuje glykemický index a zneškodňuje antinutrienty alebo prípadné plesne. Gofio je celozrnné, výživné, univerzálne a navyše instantné jedlo. Neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky ani GMO a je nenáročné na skladovanie. Gofio je perfektný zdroj komplexných, pomalých sacharidov a vlákniny a tiež bielkovín, vitamínov a minerálov. Je vhodné na prípravu sladkých aj slaných pokrmov. Slúži hlavne ako ...

Základ na celozrnnú kašu

Ak máte radi zdravé kaše, určite vyskúšajte gofio. Kaša z gofia, s ovocím a orieškami zasýti naozaj na dlho. Príprava nevyžaduje varenie, ale ani nevylučuje. Okrem iného si zabezpečíte potrebný prísun komplexných sacharidov a vlákniny. Kto čítal knihu Stvorení pre beh (Born to run) bude poznať superjedlo, ktoré stále jedli Tarahumarskí Indiáni. Gofio zmiešané s chia, škoricou, vanilkou alebo inými koreninami vytvorí legendárne Pinole. Namiesto chia môžete kľludne použiť ľanové semiačka.

Pozrieť recept

Cereálny nápoj

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako sa plnohodnotne nasýtiť. Stačí jednoducho rozmiešať pár lyžíc gofia vo vode alebo mlieku a vypiť. Ak máte poruke ovocie a mixér, môžete si pripraviť smoothie.

Pozrieť recept

Na výrobu energetických tyčiniek

Pre toho, kto obľubuje domáce tyčinky, je gofio jasná voľba. Ak máte výkonný mixér alebo smoothie maker, máte vyhraté. Stačí doň nahádzať datle, gofio,oriešky a zapnúť. Ale pozor, datle musia byť čerstvé, inak nebudú dobre držať hmotu. Naše hotové tyčinky nájdeš aj v e-shope.

Pozrieť recept

Pražená múka

Gofio je vhodné na varenie, pečenie aj zahusťovanie polievok alebo omáčok. Pri pečení všeobecne platí, že v zaužívanom recepte môžeme nahradiť 30-50% množstva bežnej múky gofiom. Možno sa niekomu podarí aj viac. Prečo by sme to robili? Okrem výraznejšej chuti a vôni v porovnaní s bežnou múkou, hlavne kôli nutričným hodnotám.

Pozrieť recept